انواع ساندویچ پانل

به جهت راهنمای خرید ساندویچ پانل و معرفی انواع آن از نظر کاربری ساندویچ پانل ها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند که هر کدام جهت پوشش سقف و یا دیوار مورد استفاده قرار میگیرند :

 1. ساندویچ پانل های سقفی
 2. ساندویچ پانل های دیواری

همانگونه که از نام آنها مشخص است از ساندویچ پانل سقفی جهت پوشش سقف و از ساندویچ پانل های دیواری جهت پوشش دیوار استفاده می کنند. این ساندویچ پانل ها در ضخامت های مختلفی تولید می گردد. ساندویچ پانل های دیواری انواع مختلفی دارد که به شرح زیر میباشد:

 1. ساندویچ پانل دیواری معمولی
 2. ساندویچ پانل دیواری سردخانه ای
 3. ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی
 4. ساندویچ پانل دیواری دوروصاف

هر کدام از این ساندویچ پانل ها نیز جهت مصارف مختلفی در نظر گرفته می شود ، بعنوان مثال ساندویچ پانل سردخانه ای جهت احداث سردخانه های زیر صفر و بالای صفر ، ساندویچ پانل های پیچ مخفی جهت استفاده در نمای ساختمان های صنعتی و اداری و ساندویچ پانل های دوروصاف جهت استفاده در کلین روم ها ، اتاق تمیز و شرکت های داروسازی استفاده می گردد.

فوم بکار رفته در ساندویچ پانل های سقفی و دیواری از نوع پلی یورتان PU با دانسیته 40 کیلوگرم در مترمکعب میباشد که از ترکیبات پلی یول ، ایزوسیونات و گاز پنتان تولید شده که از نظر مقاومت در برابر حریق به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

 1. فوم پلی یورتان معمولی B3
 2. فوم پلی یورتان کند سوز B2
انواع ساندویچ پانل و راهنمای خرید ساندیچ پانل
ساندویچ پانل جهت پوشش کارخانه و سالن انبار

بهترین ساندویچ پانل جهت پوشش کارخانه و سالن انبار

با توجه به توضیحات فوق می توان گفت بهترین ساندویچ پانل جهت پوشش سالن تولید کارخانه جات و انبار ها ، ساندویچ پانل های سقفی و دیواری شرکت کبیر پانل میباشد. عموما جهت پوشش سقف کارخانجات از ساندویچ پانل های سقفی به ضخامت 4 و 5 سانت استفاده می گردد و جهت پوشش دیوار های بیرونی از ساندویچ پانل های دیواری پیچ مخفی در ضخامت 4 و 5 سانت استفاده می شود، البته جهت پوشش دیوارهای بیرونی از ساندویچ پانل های معمولی نیز میتوان استفاده نمود.

البته نوع ورق ساندویچ پانل نیز مهم است، بعنوان مثال اگر محل پروژه شما شهرهای شمالی و جنوبی کشور باشد به دلیل رطوبت بالا و احتمالا وجود نمک در آب و جهت جلوگیری از اکسیده شدن و طول عمر بالای ورق های ساندویچ پانل پیشنهاد می گردد از ساندویچ پانل با ورق آلوزینک استفاده شود. ساندویچ پانل های آلوزینک به دلیل ترکیبات آلومینیوم مقاومت نسبتا بالایی نسبت به ساندویچ پانل با ورق گالوانیزه داشته است. ورق های بکاررفته در ساندویچ پانل ها به سه دسته تقسیم میشود:

 1. ساندویچ پانل با ورق گالوانیزه
 2. ساندویچ پانل با ورق آلوزینک
 3. ساندویچ پانل با ورق آلومینیوم

بهتر از جهت افزایش ایمنی و طول عمر بالا از فوم های پلی یورتان با گرید کند سوز و یا PIR استفاده گردد، این امر باعث میشود در هنگام آتش سوزی، شعله حریق هنگام مواجهه به فوم پلی یورتان ساندویچ پانل مشتعل نشده و در صورت مشتعل شدن و پس از فاصله گرفتن حریق از فوم، فوم شروع به خاموش شدن نماید که با توجه به کاربری سالن های تولید و انبار محصولات به مشتریان عزیز پیشنهاد میگردد.

بهترین ساندویچ پانل جهت اجرای سردخانه

جهت اجرای سردخانه از ساندویچ پانل های دیواری سردخانه ای استفاده میشود، این ساندویچ پانل ها در ضخامت های 6 سانتیمتر ، 8 سانتیمتر ، 10 سانتیمتر و 12 سانتیمتر تولید می گردد که بر اساس نوع سردخانه ( بالای صفر و یا پایین صفر ) مورد استفاده قرار میگیرند.

انواع ساندویچ پانل‌های سردخانه ای را می‌توان بر چند اساس تقسیم بندی کرد. یکی از این دسته بندی‌ها براساس جنس لایه عایق ساندویچ پانل است. به عنوان مثال به پانل‌هایی که جنس لایه میانی آن‌ها از فوم پلی یورتان است، ساندویچ پانل سردخانه‌ای پلی یورتانی گفته می‌شود. اما ساندویچ پانل‌هایی که برای پوشش دیوار و سقف سردخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند باتوجه به نوع و کاربرد سردخانه مشخصات فنی متفاوتی دارند. این پانل‌ها را براساس نوع سردخانه و کاربرد آن می‌توان در 3 گروه دسته بندی کرد:

 1. سردخانه بالای صفر
 2. سردخانه زیر صفر
 3. سردخانه متحرک

در سیستم سردخانه جهت پوشش سقف از پانل های دیواری استفاده می شود، این ساندویچ پانل ها از نظر سیستم اجرایی با ساندویچ پال های معمولی تفاوت هایی دارد که در قسمت نصب ساندویچ پانل سردخانه ای توضیحاتی ارائه شده است. 

ضخامت ساندویچ پانل سردخانه ای به محل اجرای پروژه ، شرایط آب و هوایی ( سردسیر یا گرم سیر) منطقه جغرافیایی ، احداث سردخانه در بیرون از سوله و یا داخل آن و مواردی اینچنینی بستگی دارد که میبایست قبل از خرید از مشاوران این زمینه کمک بگیرید.

بهترین ساندویچ پانل جهت اجرای سردخانه
‫5/5 ‫(1 نظر)