نصب ساندویچ پانل سقفی

جهت انجام پوشش سقف از ساندویچ پانل های سقفی که بصورت گام دار میباشد استفاده گردد. گام های موجود در این ساندویچ پانل ها باعث ایجاد مقاومت فشاری در ساندویچ پانل می گردد و همچنین به دلیل اورلپ شدن آنها امکان ایجاد آب بندی در سقف را مهیا میسازد.

ساندویچ پانل های سقفی برروی زیرسازی سوله ها ( پرلین ) قرار میگیرد و بوسیله پیچ سرمته گالوانیزه واشر دار مهار میشود. جهت بالا بردن ساندویچ پانل ها برروی سقف از جرثقیل استفاده میشود که بهتر است با ایجاد یک شاهین و مهار توسط تسمه های کنفی ساندویچ پانل های سقفی برروی سقف قرار داده شوند.

طبق استاندارد پیش از نصب ساندویچ پانل های سقفی میبایست ابتدا گاتر(آبرو) نصب گردد. علت استفاده از آبرو ها در پانل های سقفی جمع آوری آب های سطحی برروی سقف و هدایت و انتقال آنها به فاضلاب است.

پیچ سرمته گالوانیزه واشر دار برروی گام ساندویچ پانل سقفی نصب می گردد ، اگر پیچ بین گام ها نصب شود باعث نفوذ آب شده و به مرور زمان آب بندی پانل های سقفی را دچار مشکل مینماید.

جهت پوشش قسمت تاج پانل ها از قسمت داخلی از فلاشینگ های زیرتاج (خط الاقعر) و قسمت خارجی از فلاشینگ های روی تاج (خط الراس) استفاده میگردد که علاوه بر آب بندی صحیح باعث ایجاد یکدستی و تکنواختی بصری می شود.

نصاب ساندویچ پانل سقفی
نصاب ساندویچ پانل دیواری

نصب ساندویچ پانل دیواری

جهت نصب ساندویچ پانل های دیواری شرکت کبیر پانل همانند ساندویچ پانل های سقفی میبایست برروی یک گیرت فلزی که با استفاده از قوطی های باکس صنعتی ایجاد میشود زیر سازی شده و پانل های دیواری برروی آنها نصب گردد.

ساندویچ پانل های دیواری بر اساس پانل دیواری معمولی و پانل دیواری پیچ مخفی دسته بندی میشوند که در هردو حالت نیاز به زیرسازی فلزی دارند ، این زیرسازی ها بر اساس محل قرارگیری ، باد قالب ، میزان دهنه و ارتفاع کل ساختمان محاسبه و طراحی می گردد.

ساندویچ پانل های دیواری برروی دیوار و زیرسازی فلزی بوسیله پیچ سرمته گالوانیزه واشردار مهار شده و در نهایت با استفاده از فلاشینگ های کنج ، قاب و آبچکان عملیات آب بندی و درز بندی انجام می شود. جهت درز بندی بهتر نیاز است از چسب های ماستیک صنعتی استفاده شود، این چسب ها درز میان ساندویچ پانل های دیواری و فلاشینگ ها را بخوبی پوشانده و مانع نفوذ گرد و خاک و آب میشود.

جهت ایجاد بازشو ساندویچ پانل ها را در محل برشکاری نموده  و سپس نصب مینمایند، این بازشو ها میتواند پنجره ، درب ، محل عبور کانال هوا ، محل عبور تاسیسات و … باشد که بر اساس اندازه و سایز دلخواه قابلیت برشکاری را دارد.

این مجموعه با داشتن تیمی مجرب و کارآزموده و با تکیه بر دانش فنی و مهندسی توانسته است در بسیاری از پروژه های عمرانی و پوشش دیوار ساندویچ پانلی اقدامات موثری انجام دهد ، نصابان ساندویچ پال دیواری این شرکت در کوتاهترین زمان ممکن و با کیفیتی استثنایی و قیمت مناسب پوشش اندویچ پانل های دیواری شرکت کبیر را انجام داده و تیم طراحی این شرکت آماده ارائه خدمات طراحی ، فنی و مهندسی به مشتریان میباشد.

نکات فنی در برش و حمل ساندویچ پانل ها

جهت برشکاری ساندویچ پانل های سقفی و دیواری رعایت نکات زیر بسیار مهم میباشد :

  • جهت عملیات برشکاری از ابزار های مناسب این کار استفاده گردد.
  • برشکاری باید بصورت دقیق و بدون خطا انجام شده و همچنین کاملا گونیا برش شود.
  • در برشکاری ساندویچ پانل های سقفی و دیواری پیش از اقدام شابلون تهیه گردد.
  • برش پانل های سقفی به دلیل گام های موجود دشوار بوده و بهتر است از ابزار پانل بر استفاده شود.

نحوه صحیح حمل پانل برش خورده

بهتر است جهت حمل پانل های برش خورده طبق تصویر زیر اقدام شود ، ساندویچ پانل هایی که طول بلندی دارند امکان ایجاد شکست داشته و آسیب میبینند.

نحوه صحیح حمل ساندویچ پانل کبیر پانل
نحوه برش صحیح ساندویچ پانل های سقفی و دیواری کبیر پانل
‫0/5 ‫(0 نظر)