فروش اعتباری

مشکلات اقتصادی و شرایط مالی یکی از اصلی‌ترین سدهای خریداران محصولات تولیدی است. این مشکل به دلیل کاهش نقدینگی می‌تواند آسیب های زیادی به صنایع مختلف کشور وارد کند. ایجاد بستر خرید و فروش اعتباری راهکار موثری است که برخی از تولیدکنندگان برای رفع این مشکلات به خریداران ارائه می‌دهند. در فرایند استفاده از اعتبار اسنادی یا ال سی به عنوان یکی از کارآمدترین روش‌های خرید و فروش اعتباری ساندویچ پانل و ورق، یک سند تعهد پرداختی از طرف بانک به ذینفع اعتبار داده می‌شود تا در ازای آن، کالاهای درخواستی را در مدت زمان مشخص به خریدار تحویل نماید.

شرکت کبیر پانل برای ایجاد وضعیتی پایدار میان خود و مشتریان محترم و همچنین کمک به زنجیره تولید در کشور و تولید کنندگان گرامی در جهت تامین مواد اولیه اقدام به فروش اعتبار اسنادی داخلی ریالی (LC) نموده است که با استفاده از این روش، به راحتی و در کمترین زمان قادر به خرید اعتباری انواع ساندویچ پانل های سقفی ، دیواری و سردخانه ای و همچنین انواع ورق و عرشه فولادی مورد نیاز خود خواهید بود.هر یک از مشتریان میتواند برای استفاده از این خدمات با مراجعه به کلیه بانک های سراسر کشور نسبت به گشایش LC داخلی به ذینفعی این شرکت، از مزایای خرید اعتباری در بازه های زمانی یک تا 6 ماه بهره مند گردند.

 

دریافت پیش فاکتور خرید از کارشناسان فروش
ارسال درخواست کتبی خریدار مبنی بر خرید به صورت ال سی با ذکر مدت زمان درخواستی، همراه با ارسال پیش فاکتور

تایید پیش فاکتور
پس از تایید پیش فاکتور، شرکت اقدام به صدور پروفرما به صورت آنی خواهد نمود.

صدور پروفرما
پس از صدور پروفرما روی پیش فاکتور ارسالی، به بانک عامل خود نظیر بانک ملت و بانک تجارت و یا صادرات مراجعه کرده و اقدام به گشایش اعتبار LC نمائید

ارسال بار پس از گشایش LC
پس از گشایش اعتبار LC ،متن اعتبار از سوی بانک به شرکت کبیرپانل ابلاغ شده و کارشناسان فروش ما در اولین فرصت نسبت به ارسال بار شما اقدام خواهند کرد.

فروش اقساطی و اعتباری ساندویچ پانل LC

این چنین معامله‌ای به دلیل اینکه طرف‌های مختلفی دارد در نتیجه همه آنها هم از آن ذینفع هستند یعنی هم خریدار و هم فروشنده و هم بانک‌های رابط و هم دولتها به نسبت مسئولیت خود از آن نفع می‌برند مثلا این روش معامله برای خریدار این مزیت را دارد که می‌تواند قبل از پرداخت پول به صورت تقریبا دقیق از مشخصات و نوع کالا و کیفیتی که سفارش داده است مطلع شود و اگر مطابق با سفارشش نبود از پرداخت پول امتناع نماید فروشنده هم می‌تواند مطمئن شود پول کالایی را که تولید کرده دریافت خواهد کرد چون طرف معامله وی برای پرداخت پول بانک گشایش کننده و عامل است و باید نسبت به پرداخت وجه تولید کننده اقدام کرده و نسبت به تعهد داشته باشد .

بانک‌ها در این نوع معامله نفع خود را می‌برند انها برای خدماتی که به خریدار و فروشنده ارائه می‌دهند کارمزد دریافت می‌کنند و البته تعهدی هم در قبال کالاهای تقلبی و بی کیفیت نداشته و اسناد کالاها را فقط به لحاظ تئوری و ظاهری بررسی می‌کنند در نتیجه با ارائه این خدمات و دریافت کارمزد سود خود را دریافت می‌نمایند و اگر هر کدام از طریفین کارمزد بانک را پرداخت نکنند بانک می‌تواند از کالای مبادله شده کارمزد خود را بردارد.در نهایت دولت‌ها با نظارتی که بر ورود و خروج ارز و کالا از کشور دارند می‌توانند در بحث مالیات‌ها سهم خود را از یک چنین معاملاتی بردارند .

خرید ساندویچ پانل اقساطی و چکی

 

ضمانت نامه اعتبار اسنادی یا LC، انواع مختلفی دارد که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

اعتبار اسناد وارداتی یا صادراتی: این اسناد برای تسهیل واردات و صادرات کالا ارائه می‌شود.
اعتبار اسناد قابل بازگشت: این سند شرایطی دارد که در آن خریدار و بانک می‌توانند بدون اطلاع فروشنده، تغییراتی در اعتبارنامه ایجاد کنند.
اعتبار اسناد تاییدشده: در این اوراق، اعتبار تضمین‌شده از سوی بانک دوم هم تایید می‌شود تا اطمینان بیشتری به سند وجود داشته باشد.
اعتبار اسناد سرگردان: این سندها برای چند تراکنش در یک بازه مشخص کاربرد دارد؛ بعد از کامل شدن هر تراکنش، اعتبار به تراکنش بعدی منتقل می‌شود و تضمینی برای آن خواهد بود.
اعتبار اسناد دیداری: بانک مدارک کافی از خریدار دریافت می‌کند و مبلغی را نیز به‌عنوان پیش پرداخت از او می‌گیرد، سپس سند اعتبار را صادر می‌کند تا به فروشنده ارسال شود.
اعتبار اسناد مدت‌دار: در این سندها، اگر خریدار پول فروشنده را نپردازد، بانک تضمین‌کننده، مدت مشخصی برای پرداخت هزینه فروشنده فرصت خواهد داشت.

‫5/5 ‫(1 نظر)