فوم پلی یورتان در ساندویچ پانل

فوم پلی اورتان یک اصطلاح عمومی است که با استفاده از پولیول و دی ایزوسیانات و گاز پنتان سنتز می شود. از آنجایی که فوم پلی یورتان می تواند حاوی مواد افزودنی باشد، تولید کننده ای که فرمول جدیدی ارائه می دهد می تواند فوم جدید را هر چه دوست دارد نامگذاری کند. بعنوان مثال پلی یورتان B2 و پلی یورتان B3 و پلی یورتان PIR از انواع فوم های موجود در بازار است.

با افزایش روزافزون مصرف انرژی در جهان، منابع انرژی فعلی باید به مؤثرترین و مولدترین راه ها برای پاسخگویی به چنین تقاضایی مورد استفاده قرار گیرند. بهره وری انرژی به بخشی ضروری از توسعه پایدار تبدیل شده است، زیرا به طور مستقیم بر آینده ما و محیط زیست تأثیر می گذارد و صرفه جویی در انرژی همچنین به معنای صرفه جویی در هزینه های طولانی مدت برای مصرف کننده است. در مطالعات مربوط به بهره وری انرژی، سهم ساختمان ها در مصرف انرژی بسیار قابل توجه تعیین شده است و ساندویچ پانل هایی که عایق حرارتی بالایی دارند، استفاده گسترده ای را آغاز کرده اند که تاثیر بسیار مهمی بر بهره وری انرژی دارد.

ساندویچ پانل های مورد استفاده در بخش صنعت را با عایق حرارتی و همچنین محافظت در برابر پرت حرارت را از عایق پلی یورتان استفاده مینمایند، در حالی که ورق های فلزی داخلی و خارجی از عوامل خارجی محافظت می کنند و از خوردگی جلوگیری می کنند، مواد پرکننده فوم عایق را محافظت نموده تا فوم عایق پلی یورتان بخوبی عمل نماید.

مواد اصلی استفاده شده در ساندویچ پانل از نظر صرفه جویی در مصرف انرژی با عایق حرارتی اهمیت زیادی دارد. فوم پلی اورتان با ضریب رسانایی پایین خود عملکرد عایق را برای ساختمان ها فراهم می کند. با توجه به این ویژگی های برتر، پلی اورتان به عایق ایده آل و ضروری مورد استفاده در ساخت ساندویچ پانل تبدیل شده است.

فوم پلی یورتان ساندویچ پانل کبیر

مشخصات فنی فوم پلی یورتان

پلی یورتان نامی جمعی برای گروه بزرگی از پلیمرها با ترکیبات بسیار متفاوت و پروفایل های متناظر با خواص متنوع هستند. همه پلی یورتان ها با یک روش رایج تهیه شدند، آنها با واکنش چند افزودنی به دی ایزوسیانات ها تولید شدند که به شرح فرمول شیمیایی زیر میباشد:

C27H36N2O10

فوم های پلی یورتان در تولید ساندویچ پانل نقش بسیار مهمی دارند، این فوم بعنوان عایق عمل کرده و بسیار در مقابل انتقال حرارت و برودت مقاوم میباشد. عایق بکاررفته در ساندویچ پانل های سقفی و دیواری در ضخامت های مختلف اعم از 2 سانت تا 20 سانتیمتر و با دانسیته 40 کیلوگرم بر مترمکعب تولید می گردد.

کلاس فوم های پلی یورتان در ساندویچ پانل در انواع بسوز B3 و کندسوز B2 تولید می گردد که میزان حساسیت این فوم به حریق را نشان میدهد. در پروژه هایی با حساسیت بالا شامل انبار دارویی و غذایی و کالا ، کارخانجات و صنایع حساس ، مرغداری و … پیشنهاد می گردد از ساندویچ پانل با کلاس B2 استفاده شود.

مزایای استفاده از فوم پلی یورتان

با توجه به محصول ساندویچ پانل پیشنهاد می گردد حتما جهت خرید این محصول از فوم پلی یورتان استفاده گردد که در ادامه مزایای استفاده از این فوم را بررسی خواهیم نمود:

  • عایق حرارتی و برودتی
  • قابلیت چسبندگی به ورق ساندویچ پانل
  • قابلیت تزریق در فرآیند تولید
  • قیمت مقرون به صرفه
  • جذب رطوبت بسیار کم
  • عایق صوتی ( تا حدی )
  • عدم نفوذ حشرات و پرندگان به داخل فوم

‫0/5 ‫(0 نظر)